Tag Archives: campionato

II Campionato Intermodal de Bolos Galegos

PACIOS (Castro do Rei) e POUSADA (Pastoriza) – LUGO

DATAS: 01/04/10 (XOVES) e 03/04/10 (SÁBADO)

MODALIDADES:

BOLO CANTEIRO

BOLO CELTA – VALMIÑOR

BOLO PUNXEIRO – OURENSE

BOLO EN LIÑA

BOLO DE XOVE

XOVES: Fase clasificatoria (Zona Norte):

PARTICIPANTES:

CLUB ARCASCO – ÓRREA – RIOTORTO – LUGO

CLUB O CADAVAL – PACIOS – CASTRO DO REI – LUGO

CLUB CAMPO CRUCEIRO – POUSADA – A PASTORIZA – LUGO

CLUB CRUCEIRO DE MEILÁN – RIOTORTO – LUGO

CLUB SANTALLA – A PONTENOVA – LUGO

CLUB RIBATRA – REMOURELLE – RIBADEO – LUGO

CLUB XOVE – XOVE – LUGO

Clasificarán os 20 mellores xogadores masculinos (mínimo un xogador por club)

Clasificarán as 10 mellores xogadoras (mínimo unha xogadora por club). Valeralles a chinada en tódalas modalidades.

TIRADAS DO XOVES

BOLO CANTEIRO 5 TIRADAS

BOLO CELTA 3 TIRADAS

BOLO PUNXEIRO 4 TIRADAS

BOLO EN LIÑA 4 TIRADAS

BOLO XOVE 3 TIRADAS

TIRADAS DO SABADO:

CANTEIRO 10 (5+5) TIRADAS

BOLO CELTA 6 (3+3) TIRADAS

BOLO PUNXEIRO 8 (4+4) TIRADAS

BOLO EN LIÑA 8 (4 +4) TIRADAS

BOLO XOVE 6 (3+3) TIRADAS

CALENDARIO DO XOVES  01/04/10

XORNADA DE MAÑA (HORA DE COMENZO 10,00 HORAS)

SEDE DE POUSADA: SEDE DE PACIOS

1ª RONDA 1ª RONDA

BOLO CELTA: POUSADA BOLO PUNXEIRO: PACIOS-PONTENOVA

BOLO EN LIÑA: ARCASCO BOLO CANTEIRO: SANTA MARTA

BOLO DE XOVE: RIBATRA

2ª RONDA: 2ª RONDA

BOLO CELTA: ARCASCO BOLO PUNXEIRO: RIBATRA

BOLO EN LIÑA: XOVE BOLO CANTEIRO: PACIOS-PONTENOVA

BOLO DE XOVE: SANTA MARTA

3ª RONDA: 3ª RONDA

BOLO CELTA: XOVE BOLO PUNXEIRO: SANTA MARTA

BOLO EN LIÑA: POUSADA BOLO CANTEIRO: RIBATRA

BOLO DE XOVE: PACIOS-PONTENOVA

XORNADA DE TARDE: (HORA DE COMENZO 15,30 HORAS)

SEDE DE POUSADA: SEDE DE PACIOS

1ª RONDA 1ª RONDA

BOLO CELTA: PACIOS-PONTENOVA BOLO PUNXEIRO: ARCASCO

BOLO EN LIÑA: SANTA MARTA BOLO CANTEIRO: POUSADA

BOLO DE XOVE: XOVE

2ª RONDA: 2ª RONDA

BOLO CELTA: RIBATRA BOLO PUNXEIRO: XOVE

BOLO EN LIÑA: PACIOS-PONTENOVA BOLO CANTEIRO: ARCASCO

BOLO DE XOVE: POUSADA

3ª RONDA: 3ª RONDA

BOLO CELTA: SANTA MARTA BOLO PUNXEIRO: POUSADA

BOLO EN LIÑA: RIBATRA BOLO CANTEIRO: XOVE

BOLO DE XOVE: ARCASCO

SÁBADO 03/04/10:  Finais

Faranse 5 grupos de participación para rotar en tódalas modalidades.

Participarán os 20 xogadores clasificados da Zona Norte, 20 xogadores da Zona Sur (Valmiñor) e 4 xogadores de Ourense.

PARTICIPANTES:

CLUB ARCASCO – ÓRREA – RIOTORTO – LUGO

CLUB O CADAVAL – PACIOS – CASTRO DO REI – LUGO

CLUB CAMPO CRUCEIRO – POUSADA – A PASTORIZA – LUGO

CLUB CRUCEIRO DE MEILÁN – RIOTORTO – LUGO

CLUB SANTALLA – A PONTENOVA – LUGO

CLUB RIBATRA – REMOURELLE – RIBADEO – LUGO

CLUB XOVE – XOVE – LUGO

CLUB CAMOS – VALMIÑOR – PONTEVEDRA

CLUB CARRASCA – VALMIÑOR – PONTEVEDRA

CLUB CEAN – VALMIÑOR – PONTEVEDRA

CLUB QUINTELA – VALMIÑOR – PONTEVEDRA

CLUB REGA – VALMIÑOR – PONTEVEDRA

CLUB SAN ROQUE – VALMIÑOR – PONTEVEDRA

CLUB VALLADARES – VALMIÑOR – PONTEVEDRA

CLUB VILACHÁ – VALMIÑOR – PONTEVEDRA

CLUB PUNXEIRO – OURENSE